DUYURU

Sevgili Trek5000 takipçileri;

Bu zamana kadar birlikte güzel etkinlikler yaptık. Trek5000 olarak asıl amacımız doğada daha uzun süreli yürüyüş yapabilmek. Bunun için de genelde parkura erken giriş yapabileceğimiz bölgeleri tercih ediyoruz. Zaman zaman da farklı yerler görebilmek için uzak yerler tercih etmek durumunda kalıyoruz. Tabi ki bu durumda yolda daha fazla vakit geçirmek zorunda olduğumuz için hem sıkıcı hem de eve varışlarımızda gecikmeye neden olabiliyor. Ne olursa olsun katıldığınız yürüyüşlerde olumsuz yanlarını düşünerek kendinizi huzursuz etmeyin. Etkinlik duyurusunda belirttiğimiz koşulları lütfen okuyarak geliniz. Kaldı ki, o anki koşulara göre etkinlik akışında değişiklik yapmak zorunda da kalabiliyoruz. Bu konuda bu zamana kadar gösterdiğiniz anlayış ve dayanışma için ayrıca teşekkür ederiz.
Diğer bir konuda gittiğimiz bölgeye ve sayıya bağlı olarak zaman zaman belirlemek durumunda kaldığımız kahvaltı ve yemek tercihleri bizi en çok zorlayan konulardan. Biz koşulları herkesi dikkate alarak değerlendirmek zorunda kalsak da her yerde bunu sağlamamız mümkün olmuyor. Kalabalık olduğumuzda daha seri hareket edebilmek için, öncesinde o bölgede hizmet alabileceğimiz seçenekler yaratmaya çalışıyoruz. Bunların hiçbiri zorunlu değil ama sizden ricamız, bu gibi durumlarda eğer belirtilen tercih size uymadığı taktirde (herhangi bir neden olabilir), lütfen ayrıca belirtiniz. Bizden 50 kişiye tek tek sormamızı beklemeyin. Yazı kalır, söz uçar demişler.
Bu durumda kendi koşulunuzu da ayarlamayı unutmayın. Eğer bizim belirlediğimiz seçeneğin dışında farklı bir imkan varsa bunu da belirtiriz. Çünkü bu durum bizim başımızı çok ağrıtıyor. İyi bir şeyler yapmak isterken, mekan sahibine karşı gereksiz yere zorda kalıyoruz. Bir de herhangi bir şekilde sorun yaşadığınızda lütfen direk olarak mekan sahibi ile tartışmayın. Durumu bize bildirin .
Son konu 
Yeni katılımcı arkadaşlar, etkinlik öncesi belirtilen bedeli yatırmak zorundadır. Eğer bir arkadaşınıza aracı olduysanız da lütfen arkadaşınızdan kendinizi sorumlu hissedin. Sabah ki durumuna göre ‘gelip gelmemeye’ karar verecek arkadaşlarınıza asla kefil olmayın. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü yapılan iptallerinde ise gezi ücretinin tamamını ödemeniz gerekmektedir. Habersiz gelmeyenleri ise, geri dönüşüm yapmadığı taktirde guruptan çıkardığımızı belirtelim. Biz, insana, emeğe, ve doğaya saygıyı kendisi ile içselleştirememiş arkadaşlarla doğada yani kendimizi en mutlu hissettiğimiz yerde birlikte olmak istemiyoruz.
Etkinliklere yönelik eleştirileriniz olduğunda da daha önce olduğu gibi bizlerle paylaşabilir, elimizde olan bir durumsa düzeltme yoluna gideriz .
Şimdi içinizde bazıları acaba bana mı yazdı diye düşünmeye başlamıştır ‘Evet sana yazdım .
sevgiler,

DUYURU

Sevgili arkadaşlar,

Mevsim değişti. Yağmur ihtimali artarken hava sıcaklığı da düşmeye başladı. Etkinlik öncesinde Hava durumunu ne kadar takip edersek edelim her zaman yanılgıya düşme ihtimali yüksek. Yapmamız gereken şey, mevsime uygun bir yürüyüş botu ve gerçek anlamda sizi yağmurdan koruyacak bir yağmurluk bulundurmanız. Yoksa bütün bir sonbahar ve kışı bu tedirginlikle geçiremezsiniz. Söz konusu etkinlik (Kanyon ya da dağ gibi) , sizi sağanak yağmurda ya da şiddetli fırtına da sıkıntıya sokacak türden değilse hava durumunu göze almaya çalışın. Hele ki şehirdeki havaya bakarak asla kendinizi doğada olmaktan alı koymayın. Emin olun doğada kendinizi daha Güven’de hissedersiniz .

DUYURU

--


Yukarı