fbpx


MONA-PETRA KAYALIKLARI YÜRÜYÜŞÜ

17-KASIM-2019 PAZAR

GÜNÜBİRLİK YÜRÜYÜŞ(20KM)

REHBER: GÜVEN YÜKSEK

“TREK5000’I KEŞFEDEN, SAĞLIĞI KEŞFEDER.”

YÖRE VE ETKİNLİK İLE İLGİLİ BİLGİLER: Kırklareli’nin Rum köylerinden Antik Limana uzanan şarap ve ticaret yoludur. Yöre insanlarının anlattıklarına göre kervanlar bu ıssız ormanlardan geçerken Mona ve Petra isimli iki eşkiyanın saldırısına uğradıklarından bu kayalıklar bu isimle anılmaktadır. Bu hafta sonu heybetli Demirköy ormanlarının arasında yer alan Mona-Petra Kayalıkları’nın izini sürmeye gidiyoruz. Etkinlik tek rota ve orta zorlukta olacaktır (20km).

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İLE İLGİLİ GENEL UYARILAR: Etkinliklere katılanların, mevsim koşullarına göre su tutmayan, çabuk kuruyan, uzun, bedeni kapatan termal kıyafetler ve bileği saran, sert tabanlı yürüyüş ayakkabısı ve tozluk giymesi, (zorunlu malzemeler), uygun sırt çantası (en az 25 lt), şapka, bere, güneş gözlüğü, yağmurluk, polar üst, baton, kafa lambası, yedek giyecek (araçta bırakılacak), iki öğün yiyecek(kahvaltılık ve öğle yemeği için), 1.5 litre su, termosta çay, kuru kayısı, incir vb. enerji verici kuru meyve taşımaları tavsiye edilir.
Doğada yapılan etkinlikler; hava şartları fırtına, soğuk vb, kar altındaki kaya yapısı, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi yetersizliği, tecrübe eksikliği, malzeme yetersizliği, fiziksel yetersizlik, antrenman eksikliği, dikkatsizlik, konsantrasyon eksikliği, aşırı enerji harcanması, özgüven fazlalığı, telaşlanmak, kontrol kaybı v.s. nedenleriyle risk içermektedir. Bu konuya dikkatinizi çekmek isteriz. Rehberler, hava şartlarını dikkate alarak rota değişikliği yapabilirler.
YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ(SARA) vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.
Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Yürüyüşlerimiz genelde yarı keşif niteliğinde olduğundan, zaman zaman dere geçişi, orman, derin kar ve eğimler olabileceği dikkate alınmalıdır.

ARAÇ DURAKLARI VE TAHMİNİ KALKIŞ SAATLERİ: Kartal Köprüsü(06:00), Kadıköy Evl Önü(06:30), M.Köy Murat Muhallebicisi(06:45), İncirli Ömür (07:00), ve E5 üzeri uygun duraklar.

KATILIM ÜCRETİ: 100 TL (23 kişi ve üzeri katılımlar için geçerlidir. Daha az sayı için 120 TL. Ulaşım, rehberlik ve acenta içerir.)

BAŞVURULAR: İlk kez katılacakların, trek5000.org adresinde kayıt olması, etkinlik ücretini “Ayhan Kılıç, TR980013400001321447600002” yatırması ve info@trek5000.org adresine bildirmeleri gerekmektedir. Etkinlik bedeli katılımcı sayısı göz önüne alınarak hesaplandığından, Cuma 14.00 sonrası iptaller geçerli değildir.

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda duyurusu yapılan, 1618 sayılı yasa kapsamına giren faaliyetlerimiz Türsab; A Gurubu 8407 sayılı Seyahat Acenta İşletme Belgesi sahibi “UGO Turizm Seyahat Acentası” tarafından yapılmaktadır.


MONA-PETRA KAYALIKLARI YÜRÜYÜŞÜ için yorumlar kapalı

BAŞVURULAR: İlk kez katılacakların, web sayfasında "MENÜ" altında "ÜYE KAYIT" formunu doldurması, etkinlik ücretini varsa kaporayı “ Ayhan Kılıç, TR980013400001321447600002 ” yatırması ve aşağıda verilen info@trek5000.org posta adresine bildirmeleri gerekmektedir.


Yukarı