fbpx


KYZIKOS KAMPI

KYZIKOS KAMPI

23/24-KASIM-2019

KONAKLAMALI YÜRÜYÜŞLER(12/13KM)

REHBERLER: GÜVEN YÜKSEK, ŞENAY&AYHAN KILIÇ

“DOĞAYI KEŞFEDEN, SAĞLIĞI KEŞFEDER!”

YÖRE HAKKINDA BİLGİ: Kapıdağ Yarımadası, Balıkesir ilinin Erdek ilçesinin kurulu olduğu, bir kıstakla anakaraya bağlanan ve eski dönemlerde bir ada olduğu belirlenmiş Marmara Denizi içindeki kara parçasıdır. Yüzölçümü yaklaşık 300 kilometrekare olup kuzey ve batı bölgelerinde yüksekliği 700-800 metreyi bulan yükseltiler bulunur. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kapıdağ Yarımadası antik kentler, el değmemiş plajlar, yemyeşil ormanlar, otantik köyler ve tapınaklarla doludur. Antik dönemde Kyzikos’un adıyla da anılan yarımadaya MÖ 756 yılında yerleşen Miletli koloniciler yöreyi Helenleştirmiş. Helenistik dönemde önemli bir ticaret, bilim ve sanat merkezi durumuna gelen Kyzikos’ta özellikle heykel sanatı doruğa ulaşmış. Bu dönemin ünlü Kyzikos antik kentinin kalıntılarıysa kuzeyde Hamamlı ve Belkıs köylerine, batıda Düzler köyüne, doğuda Aşağı Yapıcı köyüne, güneyde de Marmara Denizine kadar uzanır.

FAALİYETLE İLGİLİ ÖN BİLGİLER:
• Cumartesi sabahı 06.00 da İncrli’den hareket.
• 11.00’da Yukarı Yapıcı Göleti’nde öğle yemeğimizi yiyip, Kirazlı Manastırı’na doğru yürüyüşe başlıyoruz. Gölet’ten manastıra 5 km’lik bir yürüyüş var.
• Manastırda fotoğraf çekimi ve serbest zaman sonrası 7 km. sürecek Ballıpınar inişi başlıyor.
• Aracımız bizi Ballıpınar’da karşılayıp, Tatlısu’daki otelimiz Kırtay Otel’e götürüyor.
• Çadırlı konaklamak isteyenler kendi çadırlarını otelin bahçesine kuruyorlar. Odalı konaklama seçenler odalarına yerleştikten sonra akşam yemeğimize geçiyoruz.
• Akşam sohbet eşliğinde şömine başında çayımızı/kahvemizi/şarabımızı yudumluyoruz.
• Ertesi gün saat 08.00’de kahvaltıda buluşuyoruz.
• Çadırlarımızı ve çantalarımızı toplayıp araçla Tatlısu’ya hareket ediyoruz.
• Tatlısu’nun enfes suyundan su kaplarımıza doldurup, rota başlangıcına gidiyoruz..
• Yürüyüşümüz köyler üzerinden ilerleyerek, Kyzikos Antik Kenti’nde 13 kilometre ile sonlandırıyoruz.
• Saat 15:00’de İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İLE İLGİLİ GENEL UYARILAR: Etkinliklere katılanların, mevsim koşullarına göre su tutmayan, çabuk kuruyan, uzun, bedeni kapatan termal kıyafetler ve bileği saran, sert tabanlı yürüyüş ayakkabısı ve tozluk giymesi, (zorunlu malzemeler), uygun sırt çantası (en az 25 lt), polar şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk, baton, kafa lambası, polar üst katman, eldiven, (yedek giyecek ve kamp malzemeleri araçta bırakılacak), 3 öğün (1 sabah, 2 öğle), 1.5 lt su, kuru kayısı, incir vb. enerji verici kuru meyve taşımaları tavsiye edilir.

DOĞADA YAPILAN ETKİNLİKLER; hava şartları fırtına, soğuk vb, kar altındaki kaya yapısı, sis, taş düşmesi, hayvan tehlikesi, bilgi yetersizliği, tecrübe eksikliği, malzeme yetersizliği, fiziksel yetersizlik, antrenman eksikliği, dikkatsizlik, konsantrasyon eksikliği, aşırı enerji harcanması, özgüven fazlalığı, telaşlanmak, kontrol kaybı v.s. nedenleriyle risk içermektedir. Bu konuya dikkatinizi çekmek isteriz. Rehberler, hava şartlarını dikkate alarak rota değişikliği yapabilirler.

YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ(SARA) vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

Hiçbir şekilde doğada çöp bırakmıyoruz. Bu bir gurup faaliyetidir, katılımcıların gurup ile uyum içinde hareket etmeleri beklenir. Bütün faaliyet süresince tek yetkili ekip lideridir. Yürüyüşlerimiz genelde yarı keşif niteliğinde olduğundan, zaman zaman dere geçişi, orman ve eğimler olabileceği dikkate alınmalıdır.

ARAÇ DURAKLARI VE KALKIŞ SAATLERİ(LÜTFEN 5 DK ÖNCE DURAKTA OLUNUZ): Cumartesi sabah,
06:00 İncirli Alfemo, 06:15 M.Köy YKB, 06:30 Kadıköy Evl Önü, 07:00 Kartal Köprüsü ve arada E5 üzeri uygun duraklar.

KATILIM ÜCRETİ: 275₺(Çadır), 350₺(Çift kişilik oda/kişi başı), 400₺(Tek kişilik oda)

Dahil olanlar: Türsab belgeli araçlar ile ulaşım, Zorunlu Seyahat Sigortası, Feribot geçişleri, Acente Maliyeti, Rehberlik, Cumartesi Gece Konaklama, Cumartesi Akşam Yemeği, Pazar Sabah Kahvaltısı.

Öğretmenlerimize 25₺ öğretmenler günü indirimi.
Etkinlik 19 kişi ile sınırlıdır.
KONAKLAMA= KIRTAY OTEL
KAPORA: 150₺.
IBAN BİLGİLERİ: Ayhan Kılıç, TR980013400001321447600002

BAŞVURULAR: İlk defa katılanların, trek5000.org adresinde üye kayıt olması, kapora yatırması ve info@trek5000.org adresine bildirmeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Yukarıda duyurusu yapılan, 1618 sayılı yasa kapsamına giren faaliyetlerimiz Türsab; A Gurubu 8407 sayılı Seyahat Acenta İşletme Belgesi sahibi “UGO Turizm Seyahat Acentası” tarafından yapılmaktadır.


KYZIKOS KAMPI için yorumlar kapalı

BAŞVURULAR: İlk kez katılacakların, web sayfasında "MENÜ" altında "ÜYE KAYIT" formunu doldurması, etkinlik ücretini varsa kaporayı “ Ayhan Kılıç, TR980013400001321447600002 ” yatırması ve aşağıda verilen info@trek5000.org posta adresine bildirmeleri gerekmektedir.


Yukarı